Híráram, érdekességek kutyákról, cicákról
Hiszünk abban, hogy a naprakész információ kulcsfontosságú, hogy a háziállatok a lehető legjobb ellátásban részesüljenek otthoni környezetükben is. Célunk, hogy az állattartóknak megadjuk a szükséges tudást ahhoz, hogy megalapozott döntéseket hozhassanak háziállataik egészségével kapcsolatban, és segítsünk nekik abban, hogy kisállataik számára a lehető legjobb ellátást nyújthassák. Reméljük, hogy blogrovatunk hasznos olvasmányokat tartalmaz!
Ha igen, van egy jó hírünk: a MÁV egyszerűsíti a szabályait, mostantól minden helyjegyes vonaton szállítható kis- és közepes termetű (20 kilónál nem nehezebb) kutya zárt doboz nélkül.
A Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány októberi kuratóriumi döntése értelmében idén 72 millió forint támogatást nyújt ivartalanításra két hazai állatvédelmi ernyőszervezetnek és egy felsőoktatásban működő programnak.
Egy új rendelet értelmében tilos lesz állatvásárokon kutyát, házi macskát és madarak vadon befogott egyedét forgalmazni.
Több mint 2400 válasz érkezett az Az én kutyám magazin kérdőívére (Magyar Kutyás Körkép), melyben arra is rákérdeztek, hogy miért viszik el a gazdik a kedvencüket az állatorvoshoz.
Biztosan minden kutyatartó megtapasztalta már a zavarbaejtő érzést, amikor kedvence váratlanul köhögni kezd. Egy-egy alkalmi köhögés még nem jelenti azt, hogy feltétlenül állatorvoshoz kell fordulni, de ha a tünetek hosszabb ideig fennállnak, esetleg súlyosbodnak, akkor javasolt.
Mivel sokan mindkét háziállatot tartanak, ezért a kérdés releváns. A válasz az, hogy igen. A tünetek hasonlóak, mint más allergia esetében, vagyis a viszketés, tüsszögés és a könnyező szemek.
Chilében megtörtént az első ún. immunkasztrációs oltás, ami azt jelenti, hogy nem történt műtéti beavatkozás, hanem a Finley névre hallgató kutyus mindösszesen egy oltáson esett át.
A kérdés költői, ám egy friss kutatásban 2000 kutyatulajdonost kérdeztek meg kedvenceikről, amiket semmilyen terápiás vagy segítői munkára nem képeztek ki. A beszámolóik szerint naponta átlagosan kilencszer javult a hangulatuk a kutyájuknak köszönhetően.
Ha valamikor, akkor most kimondottan fontos kedvenceink ellenálló képességének a fejlesztése. Webáruházunkban számos immunerősítő megtalálható, melyek védenek a hideg idő okozta megbetegedések ellen.
Nagy esők jönnek, ilyenkor is érdemes pár dologra figyelni. Például, ha lehet, ne a legnagyobb zuhéban induljatok neki, mert a kutya is megfázhat, a dörgés-villámlás pedig ijesztő lehet a számára.
Az évtized árvize érkezett a főváros és a Duna-parti települések felé, ami az állatokat is kihívás elé állíthatja. Állatvédő szervezetek munkáját segíthettük azzal, ha észleltük egy bajba jutott állatot és ezt jeleztük,
Ugrásszerűen megnőtt a közösségi médiában az olyan videók száma, melyekben kutyák nyomógombos hangtáblákkal kommunikálnak az emberekkel. Ezek tanúsága szerint például azt „mondják el”, hogy szeretnének sétálni, játszani vagy enni.
Egészségügyi szakértők szerint az állati szőrzet az embereknél allergiát válthat ki és a szőrrel (vagy tollal) rendelkező állatok által „ledobott” apró bőrpihék belélegzése megzavarhatják a légzésünket. Ezért nem ajánlatos, hogy egy ágyban aludjunk velük.
Időről időre felmerül a kérdés: a kutya vagy a macska érti jobban az embert? Az ELTE kutatói is megkíséreltek választ kapni erre a közelmúltban: azt vizsgálták, hogy a két faj egyedei mennyire ügyesen követik az emberi iránymutatást.
Mindenki tudja, hogy a kutyáknak rendkívül érzékeny a szaglása, sokkal kifinomultabb az orruk, mint az emberé. Egy friss kutatás viszont meglepő eredményt mutatott ki: az ELTE munkatársai arra jutottak, hogy az általános feltételezésekkel ellentétben a hőmérséklet és páratartalom nem befolyásolja a kutyák teljesítményét a szaglás terén.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya tudatta nemrégiben, hogy Ferencvárosban Kotschy-gekkókat kaptak lencsevégre.
Ezt sok kutya nehezen viseli, ezért érdemes pár tippet megfogadni a későbbiekrben.
Sajnos nem ritka, hogy egy fesztivál vagy hosszú hétvége miatt egyes macskatartók napokra magukra hagyják cicáikat, ennek viszont súlyos következményei lehetnek. Mivel tudjuk, hogy sokan macskát is tartotok, és általánosságban is fontos témáról van szó, ezért szeretnénk számotokra is ajánlani az írást.
A nyári melegben hajlamosak vagyunk több gyümölcsöt fogyasztani, és ilyenkor eszünkbe juthat, hogy adjunk egy-két falatot a kutyának is. Ehhez viszont tudnunk kell, hogy melyikből ehet, még mielőtt következményekkel szembesülünk.
A Nemzeti Élelmiszer-lánc Biztonsági Hivatal (Nébih) nyári szezonális ellenőrzése során macskák számára engedélyezett, külső élősködők elleni ún. spot-on rácsepegtető oldatokat vizsgált.
Mindenki imádja, amikor a macska dorombolni kezd, a rezgés relaxáló érzést okoz az emberben is. De vajon miért csinálja? Ennek több oka is lehet, de talán a legfontosabb, hogy saját magukat nyugtatják. Ugyanakkor szakértők szerint a dorombolásnak számos emberre gyakorolt pozitív hatása is van.
Azt már tudjuk, hogy a kutyákra kiemelten oda kell figyelni a nyári melegben, mert pillanatok alatt hőgutát kaphatnak, de a cicákról se feledkezzünk meg! A macska is túlhevülhet, napszúrást kaphat vagy kiszáradhat, illetve az élősködőknek is ki van téve.
A meleg időjárás kedvez az élősködőknek, és mivel ilyenkor mi is szívesebben megyünk a vízpartokhoz vagy kirándulni, fokozottan oda kell figyelni a csípésekre. Szerencsére ma már sok megelőző készítmény található a piacon, illetve idejében észrevett betegség esetén sikeres kezelésre is van remény;
„Egy hosszabb út előtt érdemes úgy tervezni, hogy két-három óránként megállunk egy fél órára. A kutyának így van lehetősége kiszállni a kocsiból, a fűben hűsölni. Ha rosszul lesz, akkor az már nem fog teljesen elmúlni az út végéig" – mondja Szalontai Gréta kutyakiképző, a Dogmopolite munkatársa.