„A kutya nem tud szólni” – Hogyan nyaraljunk kutyával?

„A kutya nem tud szólni” – Hogyan nyaraljunk kutyával?

Hiszünk abban, hogy a naprakész információ kulcsfontosságú, hogy a háziállatok a lehető legjobb ellátásban részesüljenek otthoni környezetükben is. Célunk, hogy az állattartóknak megadjuk a szükséges tudást ahhoz, hogy megalapozott döntéseket hozhassanak háziállataik egészségével kapcsolatban, és segítsünk nekik abban, hogy kisállataik számára a lehető legjobb ellátást nyújthassák. Reméljük, hogy blogrovatunk hasznos olvasmányokat tartalmaz!

„A kutya nem tud szólni” – Hogyan nyaraljunk kutyával?

A tikkasztó hőségre fokozottan oda kell figyelni! Munkatársunk meséli el, hogy milyen praktikákat alkalmaz 25 kilós belga juhász keverék kutyája esetében.

„Egy hosszabb út előtt érdemes úgy tervezni, hogy két-három óránként megállunk egy fél órára. A kutyának így van lehetősége kiszállni a kocsiból, átmozogni, a fűben hűsölni. Ha rosszul lesz, akkor az már nem fog teljesen elmúlni az út végéig” – mondja Szalontai Gréta kutyakiképző, a Dogmopolite munkatársa. Grétának egy 25 kilós belga juhász keverék kutyája van, ezért az ő utaztatása külön átgondolást igényel. A repülőút például nem jöhet szóba: „nem viselné el, ha dobozba raknák, és idegenek pakolnák”, fogalmaz.

A repülés amúgy is egy külön történet: a légitársaságok szigorú szabályok mellett szállítanak háziállatot, például az utastérbe csak kistestű kutyák mehetnek, ők is csak box-ban, az ülés alatt. A nagytestűekre a rakodótér vár, ezért érdemes átgondolni velük a repülőutat. Sokan gondolkodnak nyugtatóban, de ezeket nem minden társaság engedélyezi, illetve a hatásukról konzultálni kell állatorvossal. A részletszabályoknak pedig mindenképpen utána kell nézni!

Egy kisebb testű kutya esetében értelemszerűen minden egyszerűbb, de érdemes a kutya egyedi igényeivel számolni: mennyire félős, hosszú- vagy rövidszőrű-e, mekkora a mozgásigénye, bírja-e a monotonitást, a szűk helyet.

Tovább »

Forrás: Béres Máté, dogmopolite.hu