Így utazzunk kutyával - gyakorlati tanácsok a kutyakiképzőtől

Így utazzunk kutyával - gyakorlati tanácsok a kutyakiképzőtől

Hiszünk abban, hogy a naprakész információ kulcsfontosságú, hogy a háziállatok a lehető legjobb ellátásban részesüljenek otthoni környezetükben is. Célunk, hogy az állattartóknak megadjuk a szükséges tudást ahhoz, hogy megalapozott döntéseket hozhassanak háziállataik egészségével kapcsolatban, és segítsünk nekik abban, hogy kisállataik számára a lehető legjobb ellátást nyújthassák. Reméljük, hogy blogrovatunk hasznos olvasmányokat tartalmaz!

Így utazzunk kutyával - gyakorlati tanácsok a kutyakiképzőtől

 

Szalontai Gréta gyakorlati tanácsai, melyekkel a kutya számára kényelmessé tehetjük az utazást:

▪ A szállás kiválasztása során vegyük figyelembe annak méretét, kialakítását, megközelíthetőségét, környezetének terepviszonyait, a szintek számát. Utóbbinak akkor lehet jelentősége, ha a kutyánk szeparációs szorongásban szenved.

 

utazas

Az utazás megtervezésekor gondoljunk négylábú útitársunk speciális igényeire is

Fotó: 123rf.com

 

▪ Ugyan több szálláshely kutyabarátnak hirdeti magát, nem kizárt, hogy ha megtudják, hogy nagytestű kutyával tervezünk utazni, mégsem fogadnak.

▪ Mindig igazodjunk a kutya egyedi igényeihez, így például nem minden házikedvenc esetében jó ötlet a repülőút választása. Az utastérbe a kistestű kutyák mehetnek, ők is csak boxban, a nagytestűekre a rakodótér vár. Nyugtató használatát nem minden légitársaság engedélyezi, a részletszabályokról tájékozódjunk.

▪ Hosszabb autóút esetén érdemes két-három óránként megállni, illetve adott esetben több autóval utazni, hogy mindenki, a kutya is és mi is kényelmesen elférjünk a csomagok mellett.

▪ Árnyékolókat szereljünk fel az autó ablakára, illetve érdemes tudni, hogy ma már egyes benzinkutak kutyabarátak, vagyis be tudjuk vinni a kutyát egy klimatizált helyre.

▪ Könnyen cserélhető, tisztítható anyagot tegyünk az állat alá, amivel meg tudjuk könnyíteni a dolgunkat, amennyiben „baleset" történne.

▪ A strandon is figyeljünk az árnyékolásra. Olaszországban vannak kutyás strandok, ahol minifuttatók találhatóak, érdemes lehet ezeket a helyeket felkeresni.

▪ Kerüljük azokat a strandokat, ahol a terepviszonyok miatt mi nem tudunk bemenni a vízbe, csak a kutyánk, hiszen nem tudunk segíteni rajta, ha baj történik.

▪ Külföldön több látogatóhely kutyabarát, de lehet jegyet kell venni a kutyának, illetve kötelező a szájkosár használata.

▪ Ha városnézés során a kutya túlmelegszik, akkor a hasát, mellkasát, belső combját, áll alatti részét, toroktájékát kell lelocsolni vízzel. Ha a fejét öntjük túl gyorsan, túl hideg vízzel, fejgörcsöt kaphat! Érdemes tudni, hogy Olaszországban be lehet menni a szökőkútakba, ami jó megoldás lehet!

▪ A hőguta első jelei: az állat lelassul, lihegni kezd, szaggatottan veszi a levegőt, lankad a figyelme, kilóg a nyelve.

▪ Indulás előtt menjünk el állatorvoshoz. Mentsük el a telefonszámát, illetve keressük fel a célországban lévő legközelebbi állatorvosi rendelőt számát, hogy szükség esetén ennyivel könnyebb dolgunk legyen.

 

Forrás: turizmus.com